PROACTIV quattro  180 tbl

Kontakt : Mgr. Karel Blecha

               Šafaříkova 550/10

               500 02 Hradec Králové

               Tel.: +420 603207521

                aloko@seznam.cz


Stručný popis produktu

ProActiv quattro® je vyvážená, lékaři specialisty vysoko hodnocená, kombinace tří nejpoužívanějších látek v terapii osteo-arthrózy - glukosamin a chondroitin sulfátu, MSM s potenciací účinku vitaminu C, která vychází z nejnovějších poznatků a klinických studií předních světových odborníků. Všechny aktivní složky jsou obsaženy v jednoznačně účinném množství v denní dávce.


Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát patří do skupiny látek zvaných SYSADOA (symptomatic slow acting drug of osteoarthritis - symptomaticky pomalu působící léčiva používaná k terapii osteoartrózy).

MSM - Methylsulfonylmethan, přesněji chemicky dimethylsulfon je jedním z konečných produktů biotransformace síry v živých organismech. V organismu se chová podobně jako voda, t.j. přechází volně prakticky do všech tkání včetně centrálního nervového systému. Podobně jako síra a některé další její sloučeniny má MSM příznivý účinek zejména u kloubních a svalových bolestí.

Vitamin C je potřebný pro metabolizmus aminokyselin. Tím se podílí na syntéze kolagenu. Kolagen je nedílnou součástí chrupavčitého krytu kostí a jeho přítomnost podmiňuje správnou funkci chrupavek, potažmo kloubů. Nedostatek vitaminu C se proto projevuje menší pevností cévní stěny a zvýšenou krvácivostí. Dále je vitamin C mimo jiné důležitý pro tkáňové dýchání. Podporuje vstřebávání železa, stimuluje tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí, zubů a chrupavek, podporuje růst. Doporučená denní dávka vitamínu C je 80 mg.


Osteoartróza je nejrozšířenějším onemocněním synoviálních kloubů. Kloubní chrupavka se rozkládá a atrofuje. Kost na okrajích postiženého kloubu reaguje tvorbou kostních výrůstků. Druhotně mohou být postiženy i měkké tkáně v okolí kloubu, zejména vazy. Ve svém důsledku vede toto onemocnění k deformaci kloubní kresby, k omezení kloubní hybnosti a k bolestem kloubů.


Užívání ProActiv quattro® je doporučováno především:

- pro lehčí, střední, ale i těžší bolesti páteře a kloubů všech velikostí

- jako prevence proti osteoartróze

- pro zpomalení progrese pokročilé osteoartrózy

- pro osoby středního a vyššího věku

- pro výživu postižených kloubů

- pro osoby s nadměrně zatěžovaným kloubním aparátem

(osoby s nadváhou, sportovci)

- pro klouby postižené úrazy a sportovními zraněními


Obsah aktivních látek v denní dávce (3 tablety):

Glukosamin sulfát 1500 mg

Chondroitin sulfát 600 mg

MSM 600 mg

Vitamin C 81 mg


Dávkování ProActiv quattro®:

Dospělí 3 tablety denně. Děti od 12 let 1 tabletu denně.


Doporučená délka užívání ProActiv quattro®:

Přípravek užívejte optimálně tři měsíce. Tuto regenerační kúru opakujte 2x ročně.


Upozornění: Aktivní látky obsažené v přípravku ProActiv quattro® nemají podle současně

dostupných lékařských poznatků žádné nežádoucí účinky a kontraindikace.